
Modern Designer Style Square LED Ceiling Light
Feature
Crafted with precision, this square LED ceiling lamp showcases the perfect balance of sleek aesthetics and cutting-edge technology. The clean lines and minimalist design make it a versatile addition to a variety of interior styles, from minimalist and industrial to modern and eclectic.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | Yes |
| Number of Bulbs: | 3 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 15CM |
| Body Width - Diameter: | 15CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Crafted with precision, this square LED ceiling lamp showcases the perfect balance of sleek aesthetics and cutting-edge technology. The clean lines and minimalist design make it a versatile addition to a variety of interior styles, from minimalist and industrial to modern and eclectic.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | Yes |
| Number of Bulbs: | 3 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 15CM |
| Body Width - Diameter: | 15CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $298.99
-65%$298.99
$104.65Description
Feature
Crafted with precision, this square LED ceiling lamp showcases the perfect balance of sleek aesthetics and cutting-edge technology. The clean lines and minimalist design make it a versatile addition to a variety of interior styles, from minimalist and industrial to modern and eclectic.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | Yes |
| Number of Bulbs: | 3 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 15CM |
| Body Width - Diameter: | 15CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























