
Boho Handmade Woving Rattan Pendant Light
Add a touch of bohemian charm to your space with our Boho Handmade Woven Rattan Pendant Light. Crafted with care and attention to detail, this unique fixture features intricately woven rattan for a natural and artisanal look.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D36cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Rattan |
| Color: | Wood+White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Add a touch of bohemian charm to your space with our Boho Handmade Woven Rattan Pendant Light. Crafted with care and attention to detail, this unique fixture features intricately woven rattan for a natural and artisanal look.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D36cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Rattan |
| Color: | Wood+White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $238.99
-65%$238.99
$83.65Description
Add a touch of bohemian charm to your space with our Boho Handmade Woven Rattan Pendant Light. Crafted with care and attention to detail, this unique fixture features intricately woven rattan for a natural and artisanal look.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D36cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Rattan |
| Color: | Wood+White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























