
Boho Homemade Rope Round Pendant Light
Introducing our Boho Homemade Rope Round Pendant Light, a charming addition to any space. Handcrafted with care, this pendant light exudes bohemian style and artisanal charm, adding a touch of warmth and texture to your decor. Illuminate your room with a soft, inviting glow, creating a cozy and relaxed ambiance.
SpecificationsSize

| Diameter | D30/40cm |
|---|---|
| Height | H37/47cm |

| Diameter | D40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H27cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Natural |
| Product Material: | Rope |
| Light source: | E27*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Boho Homemade Rope Round Pendant Light, a charming addition to any space. Handcrafted with care, this pendant light exudes bohemian style and artisanal charm, adding a touch of warmth and texture to your decor. Illuminate your room with a soft, inviting glow, creating a cozy and relaxed ambiance.
SpecificationsSize

| Diameter | D30/40cm |
|---|---|
| Height | H37/47cm |

| Diameter | D40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H27cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Natural |
| Product Material: | Rope |
| Light source: | E27*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $193.99
-65%$193.99
$67.90Description
Introducing our Boho Homemade Rope Round Pendant Light, a charming addition to any space. Handcrafted with care, this pendant light exudes bohemian style and artisanal charm, adding a touch of warmth and texture to your decor. Illuminate your room with a soft, inviting glow, creating a cozy and relaxed ambiance.
SpecificationsSize

| Diameter | D30/40cm |
|---|---|
| Height | H37/47cm |

| Diameter | D40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H27cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Natural |
| Product Material: | Rope |
| Light source: | E27*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























