
Brown Rattan Basket Pendant Lighting Fixture
Feature
Infuse your space with the warm and natural charm of our Brown Rattan Basket Pendant Lighting Fixture. This unique and artisanal lighting solution brings the beauty of woven rattan into your home, creating a captivating focal point that seamlessly blends style and functionality.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Rattan |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 20CM |
| Body Width - Diameter: | 33CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Feature
Infuse your space with the warm and natural charm of our Brown Rattan Basket Pendant Lighting Fixture. This unique and artisanal lighting solution brings the beauty of woven rattan into your home, creating a captivating focal point that seamlessly blends style and functionality.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Rattan |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 20CM |
| Body Width - Diameter: | 33CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Original: $172.99
-65%$172.99
$60.55Description
Feature
Infuse your space with the warm and natural charm of our Brown Rattan Basket Pendant Lighting Fixture. This unique and artisanal lighting solution brings the beauty of woven rattan into your home, creating a captivating focal point that seamlessly blends style and functionality.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Rattan |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 20CM |
| Body Width - Diameter: | 33CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|























