
Classic Silk White Bedroom Bedside Table Lamp
Enhance the elegance of your bedroom with our Classic Silk White Bedside Table Lamp. This timeless lighting fixture is designed to add a touch of sophistication to your space, featuring a sleek and classic silk white shade.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Silk+Iron |
| Bulb Base: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 24.41 in(62cm)/19.69(50cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.81 in(30cm)/9.45in(24cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Enhance the elegance of your bedroom with our Classic Silk White Bedside Table Lamp. This timeless lighting fixture is designed to add a touch of sophistication to your space, featuring a sleek and classic silk white shade.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Silk+Iron |
| Bulb Base: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 24.41 in(62cm)/19.69(50cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.81 in(30cm)/9.45in(24cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $279.99
-65%$279.99
$98.00Description
Enhance the elegance of your bedroom with our Classic Silk White Bedside Table Lamp. This timeless lighting fixture is designed to add a touch of sophistication to your space, featuring a sleek and classic silk white shade.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Silk+Iron |
| Bulb Base: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 24.41 in(62cm)/19.69(50cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.81 in(30cm)/9.45in(24cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























