
Colored Agate Tree Branch Table Lamp
Brighten your space with the mesmerizing allure of our Colored Agate Tree Branch Table Lamp. Crafted to mimic the natural elegance of tree branches, this lamp features colorful agate slices as its leaves, radiating a captivating ambiance in any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Iron |
| Bulb Base: | G4*6 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Desk, Table, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 27.55 in(70cm) |
| Body Width - Diameter: | 15.74 in(40cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Brighten your space with the mesmerizing allure of our Colored Agate Tree Branch Table Lamp. Crafted to mimic the natural elegance of tree branches, this lamp features colorful agate slices as its leaves, radiating a captivating ambiance in any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Iron |
| Bulb Base: | G4*6 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Desk, Table, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 27.55 in(70cm) |
| Body Width - Diameter: | 15.74 in(40cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Description
Brighten your space with the mesmerizing allure of our Colored Agate Tree Branch Table Lamp. Crafted to mimic the natural elegance of tree branches, this lamp features colorful agate slices as its leaves, radiating a captivating ambiance in any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Iron |
| Bulb Base: | G4*6 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Desk, Table, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 27.55 in(70cm) |
| Body Width - Diameter: | 15.74 in(40cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























