
Modern Designer Style Round White Pendant Light
Feature
Elevate your space with the clean, sophisticated charm of our Modern Designer Style Round White Pendant Light. This exquisite fixture embodies the essence of modern design, making it the perfect addition to enhance any room's aesthetics.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 25CM/35CM/28CM/38CM |
| Body Width - Diameter: | 25CM/35CM/28CM/38CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Feature
Elevate your space with the clean, sophisticated charm of our Modern Designer Style Round White Pendant Light. This exquisite fixture embodies the essence of modern design, making it the perfect addition to enhance any room's aesthetics.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 25CM/35CM/28CM/38CM |
| Body Width - Diameter: | 25CM/35CM/28CM/38CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Original: $129.99
-65%$129.99
$45.50Description
Feature
Elevate your space with the clean, sophisticated charm of our Modern Designer Style Round White Pendant Light. This exquisite fixture embodies the essence of modern design, making it the perfect addition to enhance any room's aesthetics.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 25CM/35CM/28CM/38CM |
| Body Width - Diameter: | 25CM/35CM/28CM/38CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|























