
Contemporary Clear Shade Nordic Wall Light
Introducing the epitome of contemporary sophistication - the Contemporary Clear Shade Nordic Wall Light. Elevate your living space with this exquisite luminary, meticulously designed to add a touch of modern elegance to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H32cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing the epitome of contemporary sophistication - the Contemporary Clear Shade Nordic Wall Light. Elevate your living space with this exquisite luminary, meticulously designed to add a touch of modern elegance to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H32cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $203.99
-65%$203.99
$71.40Description
Introducing the epitome of contemporary sophistication - the Contemporary Clear Shade Nordic Wall Light. Elevate your living space with this exquisite luminary, meticulously designed to add a touch of modern elegance to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H32cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























