
Contemporary Gold Aluminum Living Room Pendant Lights
Enhance your living room with Contemporary Gold Aluminum Pendant Lights. Featuring a sleek gold finish and energy-efficient design, these lights blend modern elegance with functionality. Perfect for adding warmth and sophistication to any contemporary space.
Specifications
Size

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H30/40/50/60cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Aluminum, Crystal |
| Cable length: | 200-300cm |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | G9 |
| Light bulb included: | YES |
| Vottage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Enhance your living room with Contemporary Gold Aluminum Pendant Lights. Featuring a sleek gold finish and energy-efficient design, these lights blend modern elegance with functionality. Perfect for adding warmth and sophistication to any contemporary space.
Specifications
Size

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H30/40/50/60cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Aluminum, Crystal |
| Cable length: | 200-300cm |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | G9 |
| Light bulb included: | YES |
| Vottage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $373.99
-65%$373.99
$130.90Description
Enhance your living room with Contemporary Gold Aluminum Pendant Lights. Featuring a sleek gold finish and energy-efficient design, these lights blend modern elegance with functionality. Perfect for adding warmth and sophistication to any contemporary space.
Specifications
Size

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H30/40/50/60cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Aluminum, Crystal |
| Cable length: | 200-300cm |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | G9 |
| Light bulb included: | YES |
| Vottage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























