
Contemporary Marble Bedside Wall Light
Introducing our Contemporary Marble Bedside Wall Light, a sleek and elegant addition to your bedroom decor. Crafted with modern sophistication in mind, this wall light features a minimalist design with a marble base and a cylindrical shade, exuding understated luxury.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13cm |
|---|---|
| Height | H25cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Copper,Marble |
| Color: | White,Green |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install.Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Contemporary Marble Bedside Wall Light, a sleek and elegant addition to your bedroom decor. Crafted with modern sophistication in mind, this wall light features a minimalist design with a marble base and a cylindrical shade, exuding understated luxury.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13cm |
|---|---|
| Height | H25cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Copper,Marble |
| Color: | White,Green |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install.Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $181.99
-65%$181.99
$63.70Description
Introducing our Contemporary Marble Bedside Wall Light, a sleek and elegant addition to your bedroom decor. Crafted with modern sophistication in mind, this wall light features a minimalist design with a marble base and a cylindrical shade, exuding understated luxury.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13cm |
|---|---|
| Height | H25cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Copper,Marble |
| Color: | White,Green |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install.Your understanding is appreciated .Thanks |
|























