
Contemporary Mushroom Glass Shade Wall Light
Introducing our Contemporary Mushroom Glass Shade Wall Light, a stylish and versatile addition to any room. Crafted with precision and adorned with a mushroom-shaped glass shade, this wall light exudes modern elegance. Illuminate your space with a soft and inviting glow, creating a contemporary ambiance that enhances any decor style.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Glass+Metal |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, Aisle |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 8.6 inches (22CM) |
| Body Width - Diameter: | 7.1 inches (18CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Introducing our Contemporary Mushroom Glass Shade Wall Light, a stylish and versatile addition to any room. Crafted with precision and adorned with a mushroom-shaped glass shade, this wall light exudes modern elegance. Illuminate your space with a soft and inviting glow, creating a contemporary ambiance that enhances any decor style.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Glass+Metal |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, Aisle |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 8.6 inches (22CM) |
| Body Width - Diameter: | 7.1 inches (18CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Original: $196.99
-65%$196.99
$68.95Description
Introducing our Contemporary Mushroom Glass Shade Wall Light, a stylish and versatile addition to any room. Crafted with precision and adorned with a mushroom-shaped glass shade, this wall light exudes modern elegance. Illuminate your space with a soft and inviting glow, creating a contemporary ambiance that enhances any decor style.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Glass+Metal |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, Aisle |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 8.6 inches (22CM) |
| Body Width - Diameter: | 7.1 inches (18CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|























