
Contemporary Rotatable Silver Wall Light
Introducing our Contemporary Rotatable Silver Wall Light, a versatile and stylish addition to your home lighting ensemble. Crafted with modern design in mind, this wall light features a sleek silver finish and a rotatable head for customizable illumination.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H24cm |

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H36cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Fabric |
| Color: | Silver,White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Contemporary Rotatable Silver Wall Light, a versatile and stylish addition to your home lighting ensemble. Crafted with modern design in mind, this wall light features a sleek silver finish and a rotatable head for customizable illumination.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H24cm |

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H36cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Fabric |
| Color: | Silver,White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $203.99
-65%$203.99
$71.40Description
Introducing our Contemporary Rotatable Silver Wall Light, a versatile and stylish addition to your home lighting ensemble. Crafted with modern design in mind, this wall light features a sleek silver finish and a rotatable head for customizable illumination.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H24cm |

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H36cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Fabric |
| Color: | Silver,White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























