
Creamy Double Head Plug-in Wall Light
Feature
Enhance your space with the Creamy Double Head Plug-in Wall Light, a stylish and functional lighting solution perfect for any room. Featuring a sleek, modern design with two adjustable heads, this plug-in wall light provides versatile illumination and allows you to direct light exactly where you need it.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | 4.7in(12cm) |
|---|---|
| Height | 9.1in(23cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material | Glass |
| Voltage | 110V-120V |
| Mounting Plate | 10CM |
| Moisture resistance | IP 20 Damp-rated not waterproof, for indoor use only. |
| Bulb Base | E14 |
| Bulb Included | Yes |
| Number of Bulbs | 2 |
| Certification | CE, UL |
| Product Care | Dust with a soft dry cloth |
| Wiring | Plug-in |
| Occasion | Hallway, Stairway, Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom | 9.1 inch (23CM) |
| Body Width - Diameter | 4.72 inch (12CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Download Support
Feature
Enhance your space with the Creamy Double Head Plug-in Wall Light, a stylish and functional lighting solution perfect for any room. Featuring a sleek, modern design with two adjustable heads, this plug-in wall light provides versatile illumination and allows you to direct light exactly where you need it.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | 4.7in(12cm) |
|---|---|
| Height | 9.1in(23cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material | Glass |
| Voltage | 110V-120V |
| Mounting Plate | 10CM |
| Moisture resistance | IP 20 Damp-rated not waterproof, for indoor use only. |
| Bulb Base | E14 |
| Bulb Included | Yes |
| Number of Bulbs | 2 |
| Certification | CE, UL |
| Product Care | Dust with a soft dry cloth |
| Wiring | Plug-in |
| Occasion | Hallway, Stairway, Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom | 9.1 inch (23CM) |
| Body Width - Diameter | 4.72 inch (12CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Download Support
Original: $99.99
-65%$99.99
$35.00Description
Feature
Enhance your space with the Creamy Double Head Plug-in Wall Light, a stylish and functional lighting solution perfect for any room. Featuring a sleek, modern design with two adjustable heads, this plug-in wall light provides versatile illumination and allows you to direct light exactly where you need it.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | 4.7in(12cm) |
|---|---|
| Height | 9.1in(23cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material | Glass |
| Voltage | 110V-120V |
| Mounting Plate | 10CM |
| Moisture resistance | IP 20 Damp-rated not waterproof, for indoor use only. |
| Bulb Base | E14 |
| Bulb Included | Yes |
| Number of Bulbs | 2 |
| Certification | CE, UL |
| Product Care | Dust with a soft dry cloth |
| Wiring | Plug-in |
| Occasion | Hallway, Stairway, Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom | 9.1 inch (23CM) |
| Body Width - Diameter | 4.72 inch (12CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Download Support
























