
Creative Birds LED Oval Pendant Light
Bring a touch of elegance and whimsy to your space with the Creative Birds LED Oval Pendant Light. This stunning pendant light features a sleek oval frame with delicate bird figurines perched gracefully, creating a unique and artistic centerpiece for your home.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H40cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Iron+Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 5-15㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Wattage: | 10W+20W |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Bring a touch of elegance and whimsy to your space with the Creative Birds LED Oval Pendant Light. This stunning pendant light features a sleek oval frame with delicate bird figurines perched gracefully, creating a unique and artistic centerpiece for your home.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H40cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Iron+Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 5-15㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Wattage: | 10W+20W |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Description
Bring a touch of elegance and whimsy to your space with the Creative Birds LED Oval Pendant Light. This stunning pendant light features a sleek oval frame with delicate bird figurines perched gracefully, creating a unique and artistic centerpiece for your home.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H40cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Iron+Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 5-15㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Wattage: | 10W+20W |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























