
Creative Glass Planet Pendant Hanging Light
[FEATURE]
Illuminate your space with the mesmerizing glow of our Creative Glass Planet Pendant Hanging Light. Crafted with exquisite artistry, this pendant light features a unique glass planet design that adds a touch of sophistication and creativity to any room.
Dimensions

| Diameter | 11.02in(28CM)/13.8in(35CM)/17.7in(45CM) |
|---|---|
| Height | 5.9in(15CM)/7.87in(20CM)/11.81in(30CM) |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
[FEATURE]
Illuminate your space with the mesmerizing glow of our Creative Glass Planet Pendant Hanging Light. Crafted with exquisite artistry, this pendant light features a unique glass planet design that adds a touch of sophistication and creativity to any room.
Dimensions

| Diameter | 11.02in(28CM)/13.8in(35CM)/17.7in(45CM) |
|---|---|
| Height | 5.9in(15CM)/7.87in(20CM)/11.81in(30CM) |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $185.99
-65%$185.99
$65.10Description
[FEATURE]
Illuminate your space with the mesmerizing glow of our Creative Glass Planet Pendant Hanging Light. Crafted with exquisite artistry, this pendant light features a unique glass planet design that adds a touch of sophistication and creativity to any room.
Dimensions

| Diameter | 11.02in(28CM)/13.8in(35CM)/17.7in(45CM) |
|---|---|
| Height | 5.9in(15CM)/7.87in(20CM)/11.81in(30CM) |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























