
Creative Inverted Triangle Wall Light
Introducing our Creative Inverted Triangle Wall Light, a unique and contemporary addition to your home decor. Crafted with artistic flair, this wall light features an inverted triangle design that adds a touch of modern elegance to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H40cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Color: | God,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Creative Inverted Triangle Wall Light, a unique and contemporary addition to your home decor. Crafted with artistic flair, this wall light features an inverted triangle design that adds a touch of modern elegance to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H40cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Color: | God,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $148.99
-65%$148.99
$52.15Description
Introducing our Creative Inverted Triangle Wall Light, a unique and contemporary addition to your home decor. Crafted with artistic flair, this wall light features an inverted triangle design that adds a touch of modern elegance to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H40cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Color: | God,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























