
Creative Irregular Colorful Wall Sconce
Brighten up your walls with the Creative Irregular Colorful Wall Sconce, a bold and artistic lighting fixture designed to add a splash of color and creativity to any room. With its unique irregular shapes and vibrant hues, this wall sconce serves as both a functional light source and a striking piece of wall art.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron+Glass |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 3-5㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | G9*1 |
| Light bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Brighten up your walls with the Creative Irregular Colorful Wall Sconce, a bold and artistic lighting fixture designed to add a splash of color and creativity to any room. With its unique irregular shapes and vibrant hues, this wall sconce serves as both a functional light source and a striking piece of wall art.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron+Glass |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 3-5㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | G9*1 |
| Light bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $119.99
-65%$119.99
$42.00Description
Brighten up your walls with the Creative Irregular Colorful Wall Sconce, a bold and artistic lighting fixture designed to add a splash of color and creativity to any room. With its unique irregular shapes and vibrant hues, this wall sconce serves as both a functional light source and a striking piece of wall art.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron+Glass |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 3-5㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | G9*1 |
| Light bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























