
Creative Modern 2 Heads Glass Wall Lamp
Feature
Infuse modern flair into your space with our Creative Modern 2 Heads Glass Wall Lamp. This stylish wall lamp features a unique design with two glass heads, adding a contemporary touch to your decor.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D5.9in(15cm) |
|---|---|
| Height | H9.4in(24cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Light source: | E14 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 2 |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Infuse modern flair into your space with our Creative Modern 2 Heads Glass Wall Lamp. This stylish wall lamp features a unique design with two glass heads, adding a contemporary touch to your decor.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D5.9in(15cm) |
|---|---|
| Height | H9.4in(24cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Light source: | E14 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 2 |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $128.99
-65%$128.99
$45.15Description
Feature
Infuse modern flair into your space with our Creative Modern 2 Heads Glass Wall Lamp. This stylish wall lamp features a unique design with two glass heads, adding a contemporary touch to your decor.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D5.9in(15cm) |
|---|---|
| Height | H9.4in(24cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Light source: | E14 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 2 |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























