
Creative Multi Balls Elegance Wall Light
Introducing our Creative Multi Balls Elegance Wall Light, a fusion of modern design and artistic elegance that will elevate any space in your home. Crafted with meticulous attention to detail, this stunning wall light features a unique arrangement of multi-sized spherical glass shades, creating a mesmerizing visual display when illuminated.
Specifications
Size

| Diameter | D24cm |
|---|---|
| Height | H45cm |

| Diameter | D24cm |
|---|---|
| Height | H72cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Color: | Metal+Glass |
| Product Material: | Black,Gold |
| Light source: | G9*2/4 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Creative Multi Balls Elegance Wall Light, a fusion of modern design and artistic elegance that will elevate any space in your home. Crafted with meticulous attention to detail, this stunning wall light features a unique arrangement of multi-sized spherical glass shades, creating a mesmerizing visual display when illuminated.
Specifications
Size

| Diameter | D24cm |
|---|---|
| Height | H45cm |

| Diameter | D24cm |
|---|---|
| Height | H72cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Color: | Metal+Glass |
| Product Material: | Black,Gold |
| Light source: | G9*2/4 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $117.99
-65%$117.99
$41.30Description
Introducing our Creative Multi Balls Elegance Wall Light, a fusion of modern design and artistic elegance that will elevate any space in your home. Crafted with meticulous attention to detail, this stunning wall light features a unique arrangement of multi-sized spherical glass shades, creating a mesmerizing visual display when illuminated.
Specifications
Size

| Diameter | D24cm |
|---|---|
| Height | H45cm |

| Diameter | D24cm |
|---|---|
| Height | H72cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Color: | Metal+Glass |
| Product Material: | Black,Gold |
| Light source: | G9*2/4 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























