
Crystal Pillar Metal Wall Lamp
Feature
Elevate your decor with the timeless elegance of the Crystal Pillar Metal Wall Lamp. This exquisite lighting fixture combines the luxurious allure of crystal with the sleek design of a metal frame. The pillar-shaped crystals create a dazzling display of light and shadows, adding a touch of opulence to any space.
The same series of products, click on the picture to learn more
SpecificationsSize

| Diameter | D4.72in(12cm) |
|---|---|
| Height | H15.75in(40cm)/H23.62in(60cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Light source: | E14 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 2 |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Elevate your decor with the timeless elegance of the Crystal Pillar Metal Wall Lamp. This exquisite lighting fixture combines the luxurious allure of crystal with the sleek design of a metal frame. The pillar-shaped crystals create a dazzling display of light and shadows, adding a touch of opulence to any space.
The same series of products, click on the picture to learn more
SpecificationsSize

| Diameter | D4.72in(12cm) |
|---|---|
| Height | H15.75in(40cm)/H23.62in(60cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Light source: | E14 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 2 |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $118.99
-65%$118.99
$41.65Description
Feature
Elevate your decor with the timeless elegance of the Crystal Pillar Metal Wall Lamp. This exquisite lighting fixture combines the luxurious allure of crystal with the sleek design of a metal frame. The pillar-shaped crystals create a dazzling display of light and shadows, adding a touch of opulence to any space.
The same series of products, click on the picture to learn more
SpecificationsSize

| Diameter | D4.72in(12cm) |
|---|---|
| Height | H15.75in(40cm)/H23.62in(60cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Light source: | E14 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 2 |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























