
Cute Donut Lamp Orange Table Lamp
Introducing our adorable Cute Donut Lamp. Table lamp or wall lamp – you can decide since the lamp can also be mounted on the wall.You never have to change a light bulb as this lamp has LED light sources built right into it.
Using LED as a light source means that it not only lasts 20 times longer than an incandescent bulb, but consumes up to 85% less energy.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
| Product Details | |
| Type: | Table Light |
| Product Material: | Glass |
| Power Source: | Plug-in |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dorm Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.8in(30cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.8in(30cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. It is dimmable with three-color changing. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Introducing our adorable Cute Donut Lamp. Table lamp or wall lamp – you can decide since the lamp can also be mounted on the wall.You never have to change a light bulb as this lamp has LED light sources built right into it.
Using LED as a light source means that it not only lasts 20 times longer than an incandescent bulb, but consumes up to 85% less energy.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
| Product Details | |
| Type: | Table Light |
| Product Material: | Glass |
| Power Source: | Plug-in |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dorm Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.8in(30cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.8in(30cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. It is dimmable with three-color changing. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $135.99
-65%$135.99
$47.60Description
Introducing our adorable Cute Donut Lamp. Table lamp or wall lamp – you can decide since the lamp can also be mounted on the wall.You never have to change a light bulb as this lamp has LED light sources built right into it.
Using LED as a light source means that it not only lasts 20 times longer than an incandescent bulb, but consumes up to 85% less energy.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
| Product Details | |
| Type: | Table Light |
| Product Material: | Glass |
| Power Source: | Plug-in |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dorm Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.8in(30cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.8in(30cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. It is dimmable with three-color changing. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























