
Designer Water Drop Melting Decor Pendant Light
Introducing Lampsmodern's Designer Water Drop Melting Decor Pendant Light, a true masterpiece that transcends traditional lighting. This pendant light captivates with its unique water drop melting design, adding an artistic touch to your space.
Dimensions

| Diameter | D18cm |
|---|---|
| Height | D30cm |

| Diameter | D16cm |
|---|---|
| Height | D23cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Resin |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light source: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Introducing Lampsmodern's Designer Water Drop Melting Decor Pendant Light, a true masterpiece that transcends traditional lighting. This pendant light captivates with its unique water drop melting design, adding an artistic touch to your space.
Dimensions

| Diameter | D18cm |
|---|---|
| Height | D30cm |

| Diameter | D16cm |
|---|---|
| Height | D23cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Resin |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light source: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $264.99
-65%$264.99
$92.75Description
Introducing Lampsmodern's Designer Water Drop Melting Decor Pendant Light, a true masterpiece that transcends traditional lighting. This pendant light captivates with its unique water drop melting design, adding an artistic touch to your space.
Dimensions

| Diameter | D18cm |
|---|---|
| Height | D30cm |

| Diameter | D16cm |
|---|---|
| Height | D23cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Resin |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light source: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























