
Donut Glass Dimmable Wall Sconces
Introducing our Donut Glass Dimmable Wall Sconces, a perfect blend of contemporary design and customizable illumination. These sleek and stylish wall sconces feature a unique donut-shaped glass design, adding a touch of modern elegance to your space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bedroom, Aisle |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.81 inches (30CM) |
| Body Width - Diameter: | 11.81 inches (30CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Introducing our Donut Glass Dimmable Wall Sconces, a perfect blend of contemporary design and customizable illumination. These sleek and stylish wall sconces feature a unique donut-shaped glass design, adding a touch of modern elegance to your space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bedroom, Aisle |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.81 inches (30CM) |
| Body Width - Diameter: | 11.81 inches (30CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Original: $158.99
-65%$158.99
$55.65Description
Introducing our Donut Glass Dimmable Wall Sconces, a perfect blend of contemporary design and customizable illumination. These sleek and stylish wall sconces feature a unique donut-shaped glass design, adding a touch of modern elegance to your space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bedroom, Aisle |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.81 inches (30CM) |
| Body Width - Diameter: | 11.81 inches (30CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
























