
European Black Balcony Outdoor Wall Lamp
Feature
Elevate your outdoor space with our European Black Balcony Outdoor Wall Lamp. This sleek and stylish wall lamp adds a touch of sophistication to your balcony or patio. Illuminate your outdoor area with a soft, ambient glow, creating a welcoming atmosphere for evening gatherings or quiet moments.
SpecificationsSize

| Diameter | D10.24in(26cm) |
|---|---|
| Height | H15.35in(39cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum/Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Elevate your outdoor space with our European Black Balcony Outdoor Wall Lamp. This sleek and stylish wall lamp adds a touch of sophistication to your balcony or patio. Illuminate your outdoor area with a soft, ambient glow, creating a welcoming atmosphere for evening gatherings or quiet moments.
SpecificationsSize

| Diameter | D10.24in(26cm) |
|---|---|
| Height | H15.35in(39cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum/Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Description
Feature
Elevate your outdoor space with our European Black Balcony Outdoor Wall Lamp. This sleek and stylish wall lamp adds a touch of sophistication to your balcony or patio. Illuminate your outdoor area with a soft, ambient glow, creating a welcoming atmosphere for evening gatherings or quiet moments.
SpecificationsSize

| Diameter | D10.24in(26cm) |
|---|---|
| Height | H15.35in(39cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum/Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























