
Farmhouse Waterproof Glass Shade Outdoor Wall Lamp
Feature
Elevate your outdoor decor with our Farmhouse Waterproof Glass Shade Outdoor Wall Lamp. This stylish and functional wall lamp combines farmhouse charm with weatherproof design, perfect for illuminating your outdoor spaces
SpecificationsSize

| Diameter | D9.84in(25cm) |
|---|---|
| Height | H14.57in(37cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum/Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Elevate your outdoor decor with our Farmhouse Waterproof Glass Shade Outdoor Wall Lamp. This stylish and functional wall lamp combines farmhouse charm with weatherproof design, perfect for illuminating your outdoor spaces
SpecificationsSize

| Diameter | D9.84in(25cm) |
|---|---|
| Height | H14.57in(37cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum/Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Description
Feature
Elevate your outdoor decor with our Farmhouse Waterproof Glass Shade Outdoor Wall Lamp. This stylish and functional wall lamp combines farmhouse charm with weatherproof design, perfect for illuminating your outdoor spaces
SpecificationsSize

| Diameter | D9.84in(25cm) |
|---|---|
| Height | H14.57in(37cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum/Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Bulb included: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























