
French Style Small Living Room Pendant Light
Elevate your living room with the timeless elegance of the French Style Small Living Room Pendant Light. This charming pendant light features a delicate design inspired by classic French decor, blending sophistication with simplicity. Its compact size makes it perfect for smaller living spaces, while the soft, warm glow creates an inviting and cozy atmosphere.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H21cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron, Glass |
| Color: | White, Green, Orange |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Elevate your living room with the timeless elegance of the French Style Small Living Room Pendant Light. This charming pendant light features a delicate design inspired by classic French decor, blending sophistication with simplicity. Its compact size makes it perfect for smaller living spaces, while the soft, warm glow creates an inviting and cozy atmosphere.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H21cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron, Glass |
| Color: | White, Green, Orange |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $127.99
-65%$127.99
$44.80Description
Elevate your living room with the timeless elegance of the French Style Small Living Room Pendant Light. This charming pendant light features a delicate design inspired by classic French decor, blending sophistication with simplicity. Its compact size makes it perfect for smaller living spaces, while the soft, warm glow creates an inviting and cozy atmosphere.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H21cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron, Glass |
| Color: | White, Green, Orange |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























