
Modern Glass Shade Funnel Wall Lamps For Living Room
Feature
Illuminate your living space with style using our sleek Modern Glass Shade Funnel Wall Lamps. Elevate your décor with these contemporary fixtures, perfect for adding both ambiance and functionality to your living room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Metal, Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | E26/E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.81"(30CM) |
| Body Width - Diameter: | 6.69"(17CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Illuminate your living space with style using our sleek Modern Glass Shade Funnel Wall Lamps. Elevate your décor with these contemporary fixtures, perfect for adding both ambiance and functionality to your living room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Metal, Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | E26/E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.81"(30CM) |
| Body Width - Diameter: | 6.69"(17CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $119.99
-65%$119.99
$42.00Description
Feature
Illuminate your living space with style using our sleek Modern Glass Shade Funnel Wall Lamps. Elevate your décor with these contemporary fixtures, perfect for adding both ambiance and functionality to your living room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Metal, Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | E26/E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.81"(30CM) |
| Body Width - Diameter: | 6.69"(17CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























