
Modern Designer Glass Shade Table Lamp
Elevate your space with our Modern Designer Glass Shade Table Lamp, a perfect blend of style and functionality. This table lamp features a contemporary design with a glass shade, adding a touch of sophistication to your decor. Illuminate your space with a warm and inviting glow, creating a chic and modern ambiance.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Glass |
| Bulb Base: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Number of Lights: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.4 in(29cm) |
| Body Width - Diameter: | 13.8 in(35cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Elevate your space with our Modern Designer Glass Shade Table Lamp, a perfect blend of style and functionality. This table lamp features a contemporary design with a glass shade, adding a touch of sophistication to your decor. Illuminate your space with a warm and inviting glow, creating a chic and modern ambiance.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Glass |
| Bulb Base: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Number of Lights: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.4 in(29cm) |
| Body Width - Diameter: | 13.8 in(35cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Description
Elevate your space with our Modern Designer Glass Shade Table Lamp, a perfect blend of style and functionality. This table lamp features a contemporary design with a glass shade, adding a touch of sophistication to your decor. Illuminate your space with a warm and inviting glow, creating a chic and modern ambiance.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Table Lamp |
| Product Material: | Glass |
| Bulb Base: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Number of Lights: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.4 in(29cm) |
| Body Width - Diameter: | 13.8 in(35cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
























