
Industrial Round Circle Indoor Wall Lamp
Feature
Illuminate your interior with industrial flair using our Indoor Wall Lamp. With its sleek round circle design and rugged industrial aesthetic, this wall lamp adds a touch of modern sophistication to any space. Perfect for enhancing hallways, corridors, or accentuating focal points in your home, its versatile design complements various decor styles.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Resin, Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G4 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 20CM |
| Body Width - Diameter: | 20CM |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Illuminate your interior with industrial flair using our Indoor Wall Lamp. With its sleek round circle design and rugged industrial aesthetic, this wall lamp adds a touch of modern sophistication to any space. Perfect for enhancing hallways, corridors, or accentuating focal points in your home, its versatile design complements various decor styles.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Resin, Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G4 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 20CM |
| Body Width - Diameter: | 20CM |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $139.99
-65%$139.99
$49.00Description
Feature
Illuminate your interior with industrial flair using our Indoor Wall Lamp. With its sleek round circle design and rugged industrial aesthetic, this wall lamp adds a touch of modern sophistication to any space. Perfect for enhancing hallways, corridors, or accentuating focal points in your home, its versatile design complements various decor styles.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Product Material: | Resin, Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G4 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 20CM |
| Body Width - Diameter: | 20CM |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























