
IP65 Modern Long Exterior Waterproof Wall Sconce

Feature
Enhance your outdoor areas with the IP65 Modern Long Exterior Wall Sconce, designed for durability and water resistance. Ideal for porches, garages, and balconies, this sleek fixture combines energy efficiency with contemporary style to elevate any exterior environment.
| Product Details | |
| Type: | Outdoor Wall lights |
| Product Material: | Aluminum + PVC |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP65 |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Outdoor, Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5CM |
| Body Length: | 60/90/120/150CM |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|

Feature
Enhance your outdoor areas with the IP65 Modern Long Exterior Wall Sconce, designed for durability and water resistance. Ideal for porches, garages, and balconies, this sleek fixture combines energy efficiency with contemporary style to elevate any exterior environment.
| Product Details | |
| Type: | Outdoor Wall lights |
| Product Material: | Aluminum + PVC |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP65 |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Outdoor, Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5CM |
| Body Length: | 60/90/120/150CM |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $119.99
-65%$119.99
$42.00Description

Feature
Enhance your outdoor areas with the IP65 Modern Long Exterior Wall Sconce, designed for durability and water resistance. Ideal for porches, garages, and balconies, this sleek fixture combines energy efficiency with contemporary style to elevate any exterior environment.
| Product Details | |
| Type: | Outdoor Wall lights |
| Product Material: | Aluminum + PVC |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP65 |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Outdoor, Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5CM |
| Body Length: | 60/90/120/150CM |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























