
Light Luxury Copper Long Pole Corridor Wall Lamp
Feature
Upgrade your corridor with our Light Luxury Copper Long Pole Corridor Wall Lamp. Crafted with exquisite copper detailing, this long pole wall lamp exudes elegance and sophistication.
The same series of products, click on the picture to learn more
SpecificationsSize

| Diameter | D3.94in(10cm) |
|---|---|
| Height | H14.17in(36cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass/Marble |
| Light source: | G9*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb included: | No |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Upgrade your corridor with our Light Luxury Copper Long Pole Corridor Wall Lamp. Crafted with exquisite copper detailing, this long pole wall lamp exudes elegance and sophistication.
The same series of products, click on the picture to learn more
SpecificationsSize

| Diameter | D3.94in(10cm) |
|---|---|
| Height | H14.17in(36cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass/Marble |
| Light source: | G9*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb included: | No |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $134.99
-65%$134.99
$47.25Description
Feature
Upgrade your corridor with our Light Luxury Copper Long Pole Corridor Wall Lamp. Crafted with exquisite copper detailing, this long pole wall lamp exudes elegance and sophistication.
The same series of products, click on the picture to learn more
SpecificationsSize

| Diameter | D3.94in(10cm) |
|---|---|
| Height | H14.17in(36cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass/Marble |
| Light source: | G9*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb included: | No |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























