
Opulent Metal Grid Pendant Light
Feature
Elevate your space with the exquisite beauty of our Opulent Metal Grid Pendant Light. This stunning fixture combines modern design with luxurious craftsmanship to create a captivating lighting solution that adds a touch of opulence to any room.
Specifications
The same series of products, click on the picture to learn more
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 57CM |
| Body Width - Diameter: | 45CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Feature
Elevate your space with the exquisite beauty of our Opulent Metal Grid Pendant Light. This stunning fixture combines modern design with luxurious craftsmanship to create a captivating lighting solution that adds a touch of opulence to any room.
Specifications
The same series of products, click on the picture to learn more
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 57CM |
| Body Width - Diameter: | 45CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Original: $433.99
-65%$433.99
$151.90Description
Feature
Elevate your space with the exquisite beauty of our Opulent Metal Grid Pendant Light. This stunning fixture combines modern design with luxurious craftsmanship to create a captivating lighting solution that adds a touch of opulence to any room.
Specifications
The same series of products, click on the picture to learn more
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 57CM |
| Body Width - Diameter: | 45CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
























