
Macaroon Colorful Simple Round Pendant Light
Add a vibrant touch to your space with the Macaroon Colorful Simple Round Pendant Light. Perfect for modern and minimalist interiors, this playful pendant light features a sleek round design and comes in a variety of cheerful colors.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D29cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | White/Grey/Black/Blue |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Suggest Room Size: | 15-20㎡ |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Add a vibrant touch to your space with the Macaroon Colorful Simple Round Pendant Light. Perfect for modern and minimalist interiors, this playful pendant light features a sleek round design and comes in a variety of cheerful colors.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D29cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | White/Grey/Black/Blue |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Suggest Room Size: | 15-20㎡ |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $149.99
-65%$149.99
$52.50Description
Add a vibrant touch to your space with the Macaroon Colorful Simple Round Pendant Light. Perfect for modern and minimalist interiors, this playful pendant light features a sleek round design and comes in a variety of cheerful colors.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D29cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | White/Grey/Black/Blue |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Suggest Room Size: | 15-20㎡ |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























