
Macaroon Double Heads Metal Pendant Light
Add a pop of color and modern flair to any space with the Macaroon Double Heads Metal Pendant Light. Inspired by the delightful hues of French macarons, this chic pendant light features two contrasting color shades that create a lively yet sophisticated aesthetic.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D28cm |
|---|---|
| Height | H20cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1m |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Power Source: | Hard wire |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Add a pop of color and modern flair to any space with the Macaroon Double Heads Metal Pendant Light. Inspired by the delightful hues of French macarons, this chic pendant light features two contrasting color shades that create a lively yet sophisticated aesthetic.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D28cm |
|---|---|
| Height | H20cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1m |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Power Source: | Hard wire |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $149.99
-65%$149.99
$52.50Description
Add a pop of color and modern flair to any space with the Macaroon Double Heads Metal Pendant Light. Inspired by the delightful hues of French macarons, this chic pendant light features two contrasting color shades that create a lively yet sophisticated aesthetic.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D28cm |
|---|---|
| Height | H20cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1m |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Power Source: | Hard wire |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























