
Mid-Century Modern Rotatable Wall Light
Introducing the epitome of mid-century elegance – the Mid-Century Modern Rotatable Wall Light. Elevate your living space with this sleek and versatile luminary, meticulously crafted to blend timeless style with modern functionality.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H28cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing the epitome of mid-century elegance – the Mid-Century Modern Rotatable Wall Light. Elevate your living space with this sleek and versatile luminary, meticulously crafted to blend timeless style with modern functionality.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H28cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $204.99
-65%$204.99
$71.75Description
Introducing the epitome of mid-century elegance – the Mid-Century Modern Rotatable Wall Light. Elevate your living space with this sleek and versatile luminary, meticulously crafted to blend timeless style with modern functionality.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H28cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























