
Mid-Century Orange Ball Glass Pendant Lights
Infuse your home with vibrant style and timeless elegance with the Mid-Century Orange Ball Glass Pendant Lights. These stunning fixtures are perfect for adding a pop of color and a touch of mid-century modern charm to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H28cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron,Glass |
| Color: | Yellow |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Infuse your home with vibrant style and timeless elegance with the Mid-Century Orange Ball Glass Pendant Lights. These stunning fixtures are perfect for adding a pop of color and a touch of mid-century modern charm to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H28cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron,Glass |
| Color: | Yellow |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $242.99
-65%$242.99
$85.05Description
Infuse your home with vibrant style and timeless elegance with the Mid-Century Orange Ball Glass Pendant Lights. These stunning fixtures are perfect for adding a pop of color and a touch of mid-century modern charm to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H28cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron,Glass |
| Color: | Yellow |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























