
Mini Hallway LED Crystal Ceiling Light
Brighten your hallway with the Mini Hallway LED Crystal Ceiling Light, a dazzling addition to your home's decor. This compact yet elegant ceiling light features a refined crystal design that refracts light beautifully, creating a sparkling effect that enhances any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D9.5cm |
|---|---|
| Height | H2cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Crystal |
| Color: | Gold/Silver |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Max Wattage: | 7W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Living Room,Diningroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Brighten your hallway with the Mini Hallway LED Crystal Ceiling Light, a dazzling addition to your home's decor. This compact yet elegant ceiling light features a refined crystal design that refracts light beautifully, creating a sparkling effect that enhances any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D9.5cm |
|---|---|
| Height | H2cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Crystal |
| Color: | Gold/Silver |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Max Wattage: | 7W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Living Room,Diningroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $99.99
-65%$99.99
$35.00Description
Brighten your hallway with the Mini Hallway LED Crystal Ceiling Light, a dazzling addition to your home's decor. This compact yet elegant ceiling light features a refined crystal design that refracts light beautifully, creating a sparkling effect that enhances any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D9.5cm |
|---|---|
| Height | H2cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Crystal |
| Color: | Gold/Silver |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Max Wattage: | 7W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Living Room,Diningroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























