
Minimalist Clear Rod Pendant Light
Elevate your space with the sleek and modern Minimalist Clear Rod Pendant Light. This refined lighting fixture embodies simplicity and elegance, making it the perfect addition to any contemporary interior.
Specifications
Size

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H22cm |

| Diameter | D17cm |
|---|---|
| Height | H29cm |

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H26.5cm |

| Diameter | D45.5cm |
|---|---|
| Height | H89.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Cognac,Clear |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | E27*1/3 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Elevate your space with the sleek and modern Minimalist Clear Rod Pendant Light. This refined lighting fixture embodies simplicity and elegance, making it the perfect addition to any contemporary interior.
Specifications
Size

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H22cm |

| Diameter | D17cm |
|---|---|
| Height | H29cm |

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H26.5cm |

| Diameter | D45.5cm |
|---|---|
| Height | H89.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Cognac,Clear |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | E27*1/3 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $102.99
-65%$102.99
$36.05Description
Elevate your space with the sleek and modern Minimalist Clear Rod Pendant Light. This refined lighting fixture embodies simplicity and elegance, making it the perfect addition to any contemporary interior.
Specifications
Size

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H22cm |

| Diameter | D17cm |
|---|---|
| Height | H29cm |

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H26.5cm |

| Diameter | D45.5cm |
|---|---|
| Height | H89.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Cognac,Clear |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | E27*1/3 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























