
Minimalist Colorful Single Head Wall Sconce
Brighten your walls with the playful elegance of the Minimalist Colorful Single Head Wall Sconce. This contemporary fixture showcases a vibrant, single-head design that effortlessly combines functionality with artistic flair.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron |
| Color: | White,Yellow,Green,Pink |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Brighten your walls with the playful elegance of the Minimalist Colorful Single Head Wall Sconce. This contemporary fixture showcases a vibrant, single-head design that effortlessly combines functionality with artistic flair.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron |
| Color: | White,Yellow,Green,Pink |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $99.99
-65%$99.99
$35.00Description
Brighten your walls with the playful elegance of the Minimalist Colorful Single Head Wall Sconce. This contemporary fixture showcases a vibrant, single-head design that effortlessly combines functionality with artistic flair.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron |
| Color: | White,Yellow,Green,Pink |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























