
Minimalist Double Layer Small Pendant Light
Elevate your space with our Minimalist Double Layer Small Pendant Light. Crafted with sleek lines and minimalist design, this fixture adds a touch of modern elegance to any room. Illuminate your space with clarity and style, creating a welcoming ambiance. Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H22cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Color: | Grey/Amber |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E14*1 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement.2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor.3. Whether it is dimmable depends on the light source you install.4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Elevate your space with our Minimalist Double Layer Small Pendant Light. Crafted with sleek lines and minimalist design, this fixture adds a touch of modern elegance to any room. Illuminate your space with clarity and style, creating a welcoming ambiance. Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H22cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Color: | Grey/Amber |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E14*1 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement.2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor.3. Whether it is dimmable depends on the light source you install.4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $109.99
-65%$109.99
$38.50Description
Elevate your space with our Minimalist Double Layer Small Pendant Light. Crafted with sleek lines and minimalist design, this fixture adds a touch of modern elegance to any room. Illuminate your space with clarity and style, creating a welcoming ambiance. Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H22cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Color: | Grey/Amber |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E14*1 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement.2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor.3. Whether it is dimmable depends on the light source you install.4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























