
Minimalist Simple White Ball Wall Light
Elevate your space with the Minimalist Simple White Ball Wall Light, a sleek and modern lighting solution designed to blend seamlessly with any decor. Featuring a smooth, spherical white shade, this wall light exudes a clean, understated elegance perfect for contemporary, Scandinavian, or minimalist interiors.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | D28cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Copper, Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | Yes |
| Applicable space: | 0-5㎡ |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallwy,Living Room,Diningroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Elevate your space with the Minimalist Simple White Ball Wall Light, a sleek and modern lighting solution designed to blend seamlessly with any decor. Featuring a smooth, spherical white shade, this wall light exudes a clean, understated elegance perfect for contemporary, Scandinavian, or minimalist interiors.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | D28cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Copper, Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | Yes |
| Applicable space: | 0-5㎡ |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallwy,Living Room,Diningroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $143.99
-65%$143.99
$50.40Description
Elevate your space with the Minimalist Simple White Ball Wall Light, a sleek and modern lighting solution designed to blend seamlessly with any decor. Featuring a smooth, spherical white shade, this wall light exudes a clean, understated elegance perfect for contemporary, Scandinavian, or minimalist interiors.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | D28cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Copper, Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | Yes |
| Applicable space: | 0-5㎡ |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallwy,Living Room,Diningroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























