
Modern Arum Creative Wall Lamp For Living Room
Feature
Introducing our Modern Arum Creative Wall Lamp, a sleek and sophisticated lighting fixture designed to elevate your living room decor. Crafted with contemporary flair, this wall lamp features a minimalist arum-shaped design, adding a touch of artistic elegance to your space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: |
Wall Light |
| Product Material: | Iron |
| Finishes: | White, Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulb: | 1 |
| Maximum Wattage: | 12W |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen, Dining Room, Living Room, Bedroom, Hallway, Entrance, Stair |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 18.9IN(48CM) |
| Body Width - Diameter: | 9.4IN(24CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Introducing our Modern Arum Creative Wall Lamp, a sleek and sophisticated lighting fixture designed to elevate your living room decor. Crafted with contemporary flair, this wall lamp features a minimalist arum-shaped design, adding a touch of artistic elegance to your space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: |
Wall Light |
| Product Material: | Iron |
| Finishes: | White, Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulb: | 1 |
| Maximum Wattage: | 12W |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen, Dining Room, Living Room, Bedroom, Hallway, Entrance, Stair |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 18.9IN(48CM) |
| Body Width - Diameter: | 9.4IN(24CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $276.99
-65%$276.99
$96.95Description
Feature
Introducing our Modern Arum Creative Wall Lamp, a sleek and sophisticated lighting fixture designed to elevate your living room decor. Crafted with contemporary flair, this wall lamp features a minimalist arum-shaped design, adding a touch of artistic elegance to your space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: |
Wall Light |
| Product Material: | Iron |
| Finishes: | White, Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulb: | 1 |
| Maximum Wattage: | 12W |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen, Dining Room, Living Room, Bedroom, Hallway, Entrance, Stair |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 18.9IN(48CM) |
| Body Width - Diameter: | 9.4IN(24CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























