
Modern Circular Dimmable Led Pendant Light
Feature
Transform your space with our Modern Circular Dimmable LED Pendant Light. This Pendant Light boasts a sleek circular design and dimmable LED technology, allowing you to customize the ambiance to suit any mood. Illuminate your room with energy-efficient LED lighting, creating a contemporary and inviting atmosphere.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 2.36in(6cm) |
| Body Width - Diameter: | 419.69in(50cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Transform your space with our Modern Circular Dimmable LED Pendant Light. This Pendant Light boasts a sleek circular design and dimmable LED technology, allowing you to customize the ambiance to suit any mood. Illuminate your room with energy-efficient LED lighting, creating a contemporary and inviting atmosphere.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 2.36in(6cm) |
| Body Width - Diameter: | 419.69in(50cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $244.99
-65%$244.99
$85.75Description
Feature
Transform your space with our Modern Circular Dimmable LED Pendant Light. This Pendant Light boasts a sleek circular design and dimmable LED technology, allowing you to customize the ambiance to suit any mood. Illuminate your room with energy-efficient LED lighting, creating a contemporary and inviting atmosphere.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 2.36in(6cm) |
| Body Width - Diameter: | 419.69in(50cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























