
Modern Colorful Bracket Iron Bedroom Wall Lamp
This stylish and durable lamp features a bracket iron design, providing a modern touch to any room. Enjoy the perfect blend of form and function with this colorful and versatile lighting solution.
Specifications
Size

| Diameter | 12cm |
|---|---|
| Height | 10cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Bedroom/Hallway/Entrance |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | E27 |
| Light bulb included: | NO |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 12 |
| Height (cm): | 10 |
| Net weight (kg): | 0.9 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
This stylish and durable lamp features a bracket iron design, providing a modern touch to any room. Enjoy the perfect blend of form and function with this colorful and versatile lighting solution.
Specifications
Size

| Diameter | 12cm |
|---|---|
| Height | 10cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Bedroom/Hallway/Entrance |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | E27 |
| Light bulb included: | NO |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 12 |
| Height (cm): | 10 |
| Net weight (kg): | 0.9 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Description
This stylish and durable lamp features a bracket iron design, providing a modern touch to any room. Enjoy the perfect blend of form and function with this colorful and versatile lighting solution.
Specifications
Size

| Diameter | 12cm |
|---|---|
| Height | 10cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Bedroom/Hallway/Entrance |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | E27 |
| Light bulb included: | NO |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 12 |
| Height (cm): | 10 |
| Net weight (kg): | 0.9 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























