
Modern Creativity Wine Bottle Hanging Lamp Pendant Lamp for Dining Room
Feature
Unleash modern creativity in your dining room with our Wine Bottle Hanging Lamp Pendant. Crafted to stand out, this innovative light fixture transforms ordinary into extraordinary. The pendant features a sleek wine bottle design, adding a touch of sophistication and whimsy to your space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Bulb Base: | E26/E27 |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 150CM |
| Body Height - Top to Bottom: | 13.8"(35CM) |
| Body Width - Diameter: | 2.76"(7CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Unleash modern creativity in your dining room with our Wine Bottle Hanging Lamp Pendant. Crafted to stand out, this innovative light fixture transforms ordinary into extraordinary. The pendant features a sleek wine bottle design, adding a touch of sophistication and whimsy to your space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Bulb Base: | E26/E27 |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 150CM |
| Body Height - Top to Bottom: | 13.8"(35CM) |
| Body Width - Diameter: | 2.76"(7CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $199.99
-65%$199.99
$70.00Description
Feature
Unleash modern creativity in your dining room with our Wine Bottle Hanging Lamp Pendant. Crafted to stand out, this innovative light fixture transforms ordinary into extraordinary. The pendant features a sleek wine bottle design, adding a touch of sophistication and whimsy to your space.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Bulb Base: | E26/E27 |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 150CM |
| Body Height - Top to Bottom: | 13.8"(35CM) |
| Body Width - Diameter: | 2.76"(7CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























