
Modern Diamond Linen Wall LED Light
Introducing our Modern Diamond Linen Wall LED Light, a sleek and stylish lighting solution for your home. Crafted with a contemporary diamond-shaped design and premium linen material, this wall light adds a touch of modern elegance to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D18cm |
|---|---|
| Height | H43cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Linen |
| Color: | Black,Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Modern Diamond Linen Wall LED Light, a sleek and stylish lighting solution for your home. Crafted with a contemporary diamond-shaped design and premium linen material, this wall light adds a touch of modern elegance to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D18cm |
|---|---|
| Height | H43cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Linen |
| Color: | Black,Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $148.99
-65%$148.99
$52.15Description
Introducing our Modern Diamond Linen Wall LED Light, a sleek and stylish lighting solution for your home. Crafted with a contemporary diamond-shaped design and premium linen material, this wall light adds a touch of modern elegance to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D18cm |
|---|---|
| Height | H43cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Linen |
| Color: | Black,Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























