
Modern Fancy Double Heads Copper Wall Sconce
Bring a touch of elegance and modern sophistication to your space with the Modern Fancy Double Heads Copper Wall Sconce. This stunning wall light features a sleek dual-head design with a luxurious copper finish, blending contemporary style with timeless appeal.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13cm |
|---|---|
| Height | H19cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Crystal |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Bring a touch of elegance and modern sophistication to your space with the Modern Fancy Double Heads Copper Wall Sconce. This stunning wall light features a sleek dual-head design with a luxurious copper finish, blending contemporary style with timeless appeal.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13cm |
|---|---|
| Height | H19cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Crystal |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $109.99
-65%$109.99
$38.50Description
Bring a touch of elegance and modern sophistication to your space with the Modern Fancy Double Heads Copper Wall Sconce. This stunning wall light features a sleek dual-head design with a luxurious copper finish, blending contemporary style with timeless appeal.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13cm |
|---|---|
| Height | H19cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Crystal |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























