
Modern Glass Double Head Pendant Light
Elevate your space with the Modern Glass Trio Pendant Light, a stunning combination of sophistication and versatility. This pendant light set features three distinct glass shades, each with a unique shape and textured design, creating a visually dynamic lighting centerpiece.
Specifications
Size

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H16.5cm |

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H32cm |

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H16.5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Glass + Metal |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 3-8㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 5W |
| Lumens (lm): | 400 |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 15/22 |
| Height (cm): | 16.5/32 |
| Net weight (kg): | 1.5 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Elevate your space with the Modern Glass Trio Pendant Light, a stunning combination of sophistication and versatility. This pendant light set features three distinct glass shades, each with a unique shape and textured design, creating a visually dynamic lighting centerpiece.
Specifications
Size

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H16.5cm |

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H32cm |

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H16.5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Glass + Metal |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 3-8㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 5W |
| Lumens (lm): | 400 |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 15/22 |
| Height (cm): | 16.5/32 |
| Net weight (kg): | 1.5 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $125.99
-65%$125.99
$44.10Description
Elevate your space with the Modern Glass Trio Pendant Light, a stunning combination of sophistication and versatility. This pendant light set features three distinct glass shades, each with a unique shape and textured design, creating a visually dynamic lighting centerpiece.
Specifications
Size

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H16.5cm |

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H32cm |

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H16.5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Material: | Glass + Metal |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 3-8㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 5W |
| Lumens (lm): | 400 |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 15/22 |
| Height (cm): | 16.5/32 |
| Net weight (kg): | 1.5 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























