
Modern Long Strip LED Wall Light
Elevate your interior with the sleek and sophisticated Modern Long Strip LED Wall Light. This contemporary fixture combines minimalist design with cutting-edge LED technology, providing both aesthetic appeal and functional illumination for any room in your home.
Specifications
Size

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H2.5cm |

| Diameter | D46cm |
|---|---|
| Height | H2.5cm |

| Diameter | D60cm |
|---|---|
| Height | H2.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Elevate your interior with the sleek and sophisticated Modern Long Strip LED Wall Light. This contemporary fixture combines minimalist design with cutting-edge LED technology, providing both aesthetic appeal and functional illumination for any room in your home.
Specifications
Size

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H2.5cm |

| Diameter | D46cm |
|---|---|
| Height | H2.5cm |

| Diameter | D60cm |
|---|---|
| Height | H2.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $105.99
-65%$105.99
$37.10Description
Elevate your interior with the sleek and sophisticated Modern Long Strip LED Wall Light. This contemporary fixture combines minimalist design with cutting-edge LED technology, providing both aesthetic appeal and functional illumination for any room in your home.
Specifications
Size

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H2.5cm |

| Diameter | D46cm |
|---|---|
| Height | H2.5cm |

| Diameter | D60cm |
|---|---|
| Height | H2.5cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























