
Modern Luxury Geometry Wall Sconce
Elevate your home’s style with the sleek and sophisticated Modern Luxury Geometry Wall Sconce, a perfect fusion of contemporary design and upscale elegance. This wall sconce features a striking geometric silhouette, with clean lines and sharp angles that create a bold architectural statement.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Crystal |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Elevate your home’s style with the sleek and sophisticated Modern Luxury Geometry Wall Sconce, a perfect fusion of contemporary design and upscale elegance. This wall sconce features a striking geometric silhouette, with clean lines and sharp angles that create a bold architectural statement.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Crystal |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $109.99
-65%$109.99
$38.50Description
Elevate your home’s style with the sleek and sophisticated Modern Luxury Geometry Wall Sconce, a perfect fusion of contemporary design and upscale elegance. This wall sconce features a striking geometric silhouette, with clean lines and sharp angles that create a bold architectural statement.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Crystal |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























